Kanada,  Podróże

Oceanarium / Ripley’s Aquarium of Canada

( Część 14 b )

 

Ripley’s Aquarium of Canada to publiczne oceanarium w Toronto w prowincji Ontario. Zostało otwarte dla publiczności w październiku 2013 roku. Znajduje się w centrum Toronto, na południowy wschód od CN Tower. 

Oceanarium ma 5,7 miliona litrów siedlisk morskich i słodkowodnych z całego świata. Eksponaty zawierają ponad 20 000 egzotycznych okazów morskich i słodkowodnych z ponad 450 gatunków.

Na filmiku poniżej możecie zobaczyć różne rodzaje meduz, ich „taniec” oraz jak pięknie zmieniają kolory.

 

Taniec meduz

Taniec meduz, Jellyfish' dance - Ripley's Aquarium of Canada

W kolejnym filmiku zobaczycie różne gatunki płaszczek i czas ich karmienia.

Woda, w akwarium ma około 24’C.  Płaszczki nie są agresywne, wręcz przeciwnie. Są bardzo towarzyskie, a zarazem nieśmiałe. Ogona używają do obrony w ostateczności. Uderzenie takim ogonem jest bardzo bolesne, dlatego zostają im przycinane, żeby nie zrobiły innym krzywdy. Jest to zabieg dla nich bezbolesny tak jak obcinanie paznokci. Ich ogony odrastają tak jak u jaszczurek, więc trzeba go powtarzać co jakiś czas. Dlatego co 90 dni mają robiony „manicure.”

W połowie 2014 roku kiedy ten filmik był nagrywany, w oceanarium najstarsza płaszczka miała 18 lat, nazywano ją „dziadkiem”, ważyła 90 kg i była najcięższą i najbardziej wstydliwą płaszczką ze wszystkich w tamtym okresie. 

Karmienie płaszczek

Płaszczki-karmienie, Stingrays-feeding -- Ripley's Aquarium of Canada

Na ostatnim filmiku możecie zobaczyć wycieczkę po oceanarium, podziwiając przeróżne gatunki ryb, a uwierzcie mi, niektóre robią wrażenie.

Wycieczka po Akwarium w Toronto

Ripley's Aquarium of Canada

Na koniec zerknijcie jeszcze na kilka zdjęć innych okazów, jakie tam można zobaczyć. Więcej zdjęć znajdziecie w Galerii w albumie Kanada.

Osobiście zachęcam do odwiedzenia oceanarium, jak tylko będziecie mieli taką możliwość, bo wrażenie jest niesamowite. 

 

Wasza,

Chwila dla Ciebie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *