Kanada

The Spencer Adventure

( Część 14 a )

 

Zapraszam Was serdecznie na krótką wycieczkę do

The Spencer Adventure jest to rezerwat przyrody w Ontario w Kanadzie, który obejmuje dwa piękne wodospady, o których możecie przeczytać poniżej.  

Idąc ścieżkami i obcując z naturą można doświadczyć cudownych widoków. Aby uzyskać taki piękny widok na wąwóz i wspaniałe widoki na Dundas i Hamilton, idzie się szlakiem z Wodospadu Tew na szczyt Dundas, który znajduje się u ujścia wąwozu Spencer.

WODOSPAD TEW

Wąwóz w Tew Falls ma 41 metrów (134,5 stóp) wysokości i jest zaledwie kilka metrów mniejszy niż wodospad Niagara. (Wodospad Niagara ma 52 metry (170 stóp) wysokości).
Wysokość wodospadu sprawia, że ​​jest to oszałamiające miejsce.
Wodospad został nazwany na cześć Johnsona Tew, który był właścicielem nieruchomości, a od 1874 do 1947.

WODOSPAD WEBSTER

Jeden z najpiękniejszych i najłatwiej dostępnych wodospadów w rejonie Hamilton. Wodospad Webster jest tworzony przez główną gałąź Spencer Creek, która wpływa do wąwozu. Sklasyfikowany jako klasyczny wodospad, którego szczyt ma 30 metrów i jest największy w regionie. Główny wodospad ma dwa zwisające krople z krótką przerwą między nimi. Drugi, mniejszy 9-metrowy wodospad wstęgowy, znany jako Wodospad Baby Webster, znajduje się na zachód od głównego wodospadu.
Nazwa obszaru pochodzi od rodziny Websterów, która kupiła wodospady i otaczające je grunty w 1819 roku. Ich dwór nadal stoi przy Webster’s Falls Road, do którego można dotrzeć tylko pieszo.

 

 

Spacerując i delektując się przepięknymi cudami natury, mogliśmy również dać troszkę odetchnąć dzieciom, aby mogły pobiegać i nacieszyć się przyrodą w parku Greensville Community Optimists. Park ten przylega do wąwozu Spencer i wodospadu Webster w obszarze chronionym i został utworzony przez Greensville Optimist Club w 2003 roku. Jest to piękne miejsce ze ścieżkami przyrodniczymi, historyczną kamienną zaporą i miejscami piknikowymi.

 

 

 

Brukowany most przecinający Spencer Creek, znajdujący się w wąwozie Spencer i wodospadzie Webster obszarze chronionym, został zbudowany w 1936 roku. Z biegiem czasu most popadł w ruinę i przeznaczono go do rozbiórki. Optymiści z Greensville zebrali niezbędne fundusze na naprawę i odnowienie mostu.

 

Cała wycieczka wywarła na nas niesamowite wrażenie, ale u mnie dech w piersiach zaparł taki oto widok:

 

 

Powiem Wam więcej, nawet mieliśmy możliwość podziwiać widoki z takiego właśnie miejsca. Polecam każdemu. Niesamowite doświadczenie.

Kilka dodatkowych zdjęć możecie zobaczyć w Galerii, tak samo jak wszystkie inne, które zostały wcześniej pokazane we wpisach.

Pozdrawiam Was serdecznie

 

Wasza,

Chwila dla Ciebie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *