Niemcy,  Podróże

Tropical Islands

( Część 36 b )

 

Gdybyście kiedyś byli, bądź przejeżdżali przez Niemcy 🇩🇪 a dokładniej w okolicach Berlina, polecam zatrzymać się w Tropical Islands 🏝. Jest to wodne miasteczko, gdzie wśród tropikalnych roślin możecie popływać, pozjeżdżać na zjeżdżalniach, a także odpocząć i się zrelaksować.

 

 

Jest to podobno największy zadaszony Las Tropikalny świata, z najwyższą zjeżdżalnią wodną Niemiec. Wizualnie wygląda bardzo ładnie i zachęcająco. Robi wrażenie. Niestety nieznajomość angielskiego przez pracowników tam pracujących, jak również nieznajomość niemieckiego z naszej strony, utrudniała nam komunikację.

 

 

Tropical Islands jest podzielona na dwie strefy. Strefa ogólna i strefa wyciszająca.

 

Strefa wyciszająca to Strefa Spa Saun, gdzie możecie zafundować sobie odprężający masaż i zrelaksować się w jednej z siedmiu saun i łaźni parowych. Jest to strefa dodatkowo płatna.

 

W Strefie ogólnej znajdziecie baseny, zjeżdżalnie, brodzik dla najmłodszych, jacuzzi, dżunglę tropikalną, gdzie można pospacerować alejkami i poczuć się jak w tropikach, a także plac zabaw dla dzieci. Generalnie wszystko, łącznie ze sklepikami i namiotami oraz domkami, w których można spędzić noc. Osobiście nie nocowałam w takim namiocie, ale wydaje mi się, że podczas dnia temperatura w środku, raczej jest dość wysoka. Można powiedzieć, że jak w Strefie Saun 😉.

 

 

Jest także strefa na wolnym powietrzu, z basenami i rzeką Whitewater River, która jest otwarta cały rok.

 

Na terenie basenów znajdują się również restauracje i bary, gdzie można coś zjeść.

 

Gdybyście chcieli przenocować, macie do wyboru kilka opcji. Wspomniane wcześniej domki i namioty tipi na terenie basenów, można też wynająć domek, bądź namiot, również tipi, na zewnątrz. Jeżeli macie ochotę rozbić swój własny namiot, bądź postawić kampera, z tym też nie będzie problemu, gdyż możecie wynająć sobie miejsce.

 

 

Wchodząc na teren basenów, dostajecie bransoletkę, którą płacicie za wszystkie dodatkowe atrakcje, jedzenie i picie, a przy wyjściu rozliczacie się z zakupów. Znajduje się tam również strefa ze sklepikami, gdzie można kupić sobie jakąś pamiątkę z wyjazdu lub akcesoria potrzebne podczas pobytu.

 

 

Gdyby ktoś się zastanawiał, to powiem, że jest tam co robić. Dzieci mają mnóstwo radości i ciężko ich stamtąd wyciągnąć. Dobrze, że są godziny otwarcia i zamknięcia, bo siedzieliby tam 24 h/dobę 😉. 

 

W Galerii w albumie Niemcy możecie zobaczyć zdjęcia z naszego wyjazdu do Tropical Islands.

 

Wasza,

Chwila dla Ciebie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *