Kanada

Wodospad Niagara

( Część 14 c )

 

Miasteczko Niagara

 

Niagara Falls to miasto w prowincji Ontario w Kanadzie. Znajduje się około 130 km drogami od stolicy Ontario, Toronto. Jest na zachodnim brzegu rzeki Niagara w regionie Golden Horseshoe w południowym Ontario, oraz po drugiej stronie rzeki od Niagara Falls w Nowym Jorku.

Rainbow International Bridge jest przejściem granicznym między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi w Niagara Falls.

 

Wodospad Niagara

 

Rzeka Niagara przepływa przez wodospad Niagara, który każdego roku przyciąga miliony turystów. Ogólnie rzecz biorąc, Niagara Falls w Ontario jest bardziej popularnym celem podróży, niż Niagara Falls w Stanie Nowy Jork; częściowo ze względu na lepszy widok na wodospady od kanadyjskiej strony rzeki.

Po stronie kanadyjskiej mamy możliwość bardzo bliskiego kontaktu z wodospadem, w szczególności na jego skraju. O czym możecie się przekonać, patrząc na zdjęcie poniżej.

 

Wodospad Niagara

 

Oprócz zachwycających widoków znajdują się też wieże widokowe, wieżowce, muzea, kasyna i teatry, a także galerie sztuki, sklepy z pamiątkami, butiki, restauracje i kawiarnie, głównie z kolorowymi neonami i reklamami. Dzięki temu miasto jest bardzo kolorowe i przyjazne.

Więcej zdjęć możecie zobaczyć w Galerii w Albumie Kanada.

 

Wasza,

Chwila dla Ciebie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *