Mój Horyzont

Z Nowym Rokiem

Moi Drodzy,

pożegnaliśmy stary, trudny, a zarazem inny dla nas wszystkich rok i powitaliśmy nowy, miejmy nadzieję, że lepszy i łatwiejszy. Jak to zazwyczaj bywa, większość robi sobie noworoczne postanowienia, bo wiadomo jak coś zmienić to z nowym rokiem najwygodniej 😉. Jak nie udało się od poniedziałków, to zawsze można zacząć od nowego roku. Najważniejsze są chęci, a to już połowa sukcesu. Tak jak prawdopodobnie i większość z Was tak i ja, jakieś zmiany w swoim życiu chcę wprowadzić. Pierwsza i najważniejsza jak dla mnie zmiana to mieć więcej czasu dla siebie. Zauważyłam, że jestem tak zajęta, że wcale tego czasu nie mam. Jedynym takim momentem jest właśnie czas spędzony na napisanie wpisu na bloga. Tylko ja chcę tego czasu mieć więcej, częściej i dłużej niż do tej pory. Dlatego postanowiłam, jak to z Nowym Rokiem przystało 😉 zmienić między innymi trochę swój styl życia. Mianowicie: 

  • spać przynajmniej 7 godzin
  • zdrowiej się odżywiać (włączając w to całą swoją rodzinkę, niech i oni będą zdrowsi 🥗 a co za tym idzie jakieś nowe przepisy kulinarne zawitają do naszego domu 😋)
  • zacząć ćwiczyć, biegać, chodzić na siłownie bądź cokolwiek takiego. Po prostu rozruszać trochę stare kości, żeby za chwilę się nie rozsypały 😉
  • przyłożyć się do nauki języka angielskiego 😬 (jakby nie było powinnam go już znać perfekcyjnie a do tego niestety daleka droga)
  • starać się to wszystko ogarnąć w czasie kiedy dzieci są w szkole, aby potem czas poświęcić tylko im (niech też wiedzą, że mają mamę, a nie tylko praczkę, sprzątaczkę, kucharkę, zmywarkę, panią od robienia zakupów, od wychodzenia z psem, załatwiania wszystkich spraw i taksówkarza w jednym)
  • planuję być szczęśliwa, uśmiechnięta oraz cieszyć się z każdego podarowanego mi dnia i go doceniać, dostrzegając nie tylko małe rzeczy, ale także te, których „nie widać”, a które w naszym życiu są bardzo ważne.

 

Jak możecie zauważyć trochę tego jest a dodam jeszcze, że dzieci chodzą do szkoły każde na inną godzinę i o innej kończą, więc tego czasu naprawdę nie mam za dużo. Dlatego też łączy się to z tym, że wpisy już nie będą ukazywać się co sobota a tylko wtedy, kiedy po prostu zostaną napisane. Za każdym razem dam Wam znać na Facebooku i Instagramie o kolejnym wpisie. 

Mam nadzieję, że nadal ze mną zostaniecie i wciąż będziemy razem popijać kawusię ☕ 😊 

Na stronie głównej pod wpisem „Witajcie” znajdziecie podziękowanie i życzenia noworoczne ode mnie. Zapraszam serdecznie do przeczytania.

A czy Wy macie jakieś noworoczne, „coponiedziałkowe” 😉 postanowienia? Jeżeli macie ochotę, podzielcie się nimi w komentarzach. Być może kogoś zainspirujecie do zmiany 😄. Pamiętajcie, każda zmiana nawet ta najmniejsza może przynieść niesamowitą radość i zadowolenie. Wystarczy spróbować. Trzymam za Was kciuki 🤞.

Pozdrawiam Was serdecznie z Nowym Rokiem

 

Wasza,

Chwila dla Ciebie

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *